Novinky a pozvánky 

10.12.2021

11.12.2021

Od 10.12. budú sv. liturgie slávené opäť verejne s účasťou veriacich. Maximálny počet zúčastnených je 30 osôb, v režime očkovaní a prekonaní (do 180 dní). Pre zúčastnených je povinný platný covid pass. Pre neočkovaných naďalej ostáva možnosť individuálnej pastorácie, to je udelenie sviatostí po predchádzajúcej telefonickej dohode. Srdečne Vás...

Na základe rozhodnutia vlády SR o obmedzení voľného pohybu občanov počas sviatkov Veľkej noci, Vám chcem oznámiť dôležité zmeny v liturgickom programe.

Slovenskí biskupi rozhodli, že vzhľadom na pokračujúci zákaz zhromažďovania a trvanie opatrení, ktoré zaviedli inštitúcie verejnej správy, zostáva v platnosti aj rozhodnutie o neslávení verejných bohoslužieb, a to až do odvolania. Tie kňazom, zasväteným osobám a veriacim poskytnú ďalšie potrebné usmernenia týkajúce sa Veľkonočných sviatkov. Veľká...

Všetkým veriacim oznamujeme, že dnes 27. marca večer o 18.oo hod. sa Svätý Otec František bude modliť pred Bazilikou sv. Petra v Ríme modlitbu za odvrátenie epidémie. Pri modlitbe udelí všetkým zúčastneným úplné odpustky a požehnanie Urbi et Orbi. Pozývame všetkých veriacich účastniť sa na tejto modlitbe prostredníctvom vysielania TV Lux.

V Košickej eparchii sme sa rozhodli na sviatok Zvestovania Presvätej Bohorodičke o vtelení Božieho Slova vykonať obrad intronizácie Božieho Slova v našich rodinách.

Na webových stránkach logos.tv a sobrance.tv nájdete každý deň priame prenosy sv. liturgii z našich gréckokatolíckych chrámov. Prosím ponúknite túto informáciou aj svojim známym.

Na základe správy zverejnenej dnes na TK KBS (10,30): https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20200320016 bolo biskupmi na Slovensku rozhodnuté o predĺžení nekonania verejných bohoslužieb do 31. marca 2020.


Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky