Menovanie vladyku Cyrila Vasiľa za administrátora našej eparchie.

25.01.2020

Dňa 20. januára 2020 napoludnie bolo zverejnené rozhodnutie Svätého Otca Františka, ktorý vymenoval za apoštolského administrátora sede plena Košickej eparchie vladyku Cyrila Vasiľa SJ, doterajšieho sekretára Kongregácie pre východné cirkvi. Vladyka Milan Chautur ako eparchiálny biskup týmto bude mať po svojom boku arcibiskupa, ktorý bude napomáhať dobru našej miestnej Cirkvi v administratívnej oblasti. Svätému Otcovi Františkovi vyjadrujeme vďačnosť za prejavenú dôveru a starostlivosť o našu miestnu Cirkev. Obom našim preosvieteným biskupom k ich spoločnému dielu vyprosujeme požehnanie Božie a ochranu Presvätej Bohorodičky, ktorej Jubileum 350. výročia zázraku v Klokočove si v tomto roku pripomíname. Na mnohaja i blahaja lita.

Zároveň vám v mene vladyku Milana i vladyku Cyrila oznamujem, že v nasledujúcu nedeľu (26.01.2020) o 10,30 h v našom katedrálnom chráme bude vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparchiálny biskup sláviť archijerejskú svätú liturgiu spoločne s novým apoštolským administrátorom, vladykom Cyrilom Vasiľom SJ, za účasti apoštolského nuncia Mons. Giacomo Guido Ottonella a ostatných biskupov a členov Rady hierarchov Prešovskej metropolie. Prosíme vás o vašu duchovnú spoluúčasť na modlitbách spolu s veriacimi vo vašich farnostiach.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky